flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішення зборів суддів

Новотроїцького районного

суду Херсонської області

№ 5 від 08.05.2018 року

 

 

ПОРЯДОК ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ МАТЕРІАЛАМИ СПРАВ ТА ВИДАЧІ КОПІЙ СУДОВИХ РІШЕНЬ

В НОВОТРОЇЦЬКОМУ  РАЙОННОМУ  СУДІ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

І. Загальні положення

 

         1.1.Порядок видачі для ознайомлення в Новотроїцькому районному суді Херсонської області справ, копій судових рішень  (цивільних, адміністративні правопорушення, матеріалів кримінального провадження, інших матеріалів, які підлягають порядку ( далі-Порядок),  розроблено відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України, Кодексу про адміністративні правопорушення, Інструкції з діловодства у місцевих , апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному  суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, затвердженої наказом Державної Судової Адміністрації України від 17 грудня 2013 року  № 173 та Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового засідання.

 

ІІ. Загальний порядок видачі для ознайомлення судових справ

 

2.1  Відповідно до чинного законодавства України у суді справи (матеріали кримінального провадження) видаються для ознайомлення апаратом суду за резолюцією голови суду на підставі письмової вимоги (заяви) таким особам:

- прокуророві, який має право на участь у розгляді справи, - після пред’явлення службового посвідчення;

- адвокатам, які беруть участь у розгляді справи ( після пред’явлення документа, що посвідчує повноваження адвоката та надання правової допомоги, зокрема: посвідчення адвоката на надання правової допомоги, довіреності, ордера; доручення органу ( установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги);

- іншим учасникам кримінального провадження, адміністративного або цивільного процесу, а також особам, які не брали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки ( після пред’явлення документа, що посвідчує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення тощо, та в необхідних випадках – доручення представника).

 Особам, які не мають право витребування справ за службовим становищем, не пов’язаним із розглядом справи (матеріалів кримінального провадження), справи видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги з резолюцією голови суду, після пред’явлення службового посвідчення.

Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем, не пов’язаним із розгляду справи (вилучення речей і документів) в порядку глави 15 Кримінально процесуального кодексу України – видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги після пред’явлення службового посвідчення.

2.2. Письмова вимога (заява) на ознайомлення зі справою (матеріалами кримінального провадження) може бути надіслана поштою або безпосередньо зареєстрована у суді.

2.3. Реєстрація заяв про ознайомлення з матеріалами справи подається безпосередньо до канцелярії Новотроїцького районного суду Херсонської області та реєструється старшим секретарем суду в автоматизованій програмі «Д-3».

2.4. Ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) та журналом судового засідання, особи яка знаходиться під вартою, відбувається у приміщенні Новотроїцького районного суду  в залі судового засідання на першому поверсі суду у присутності судового розпорядника.

2.5. Якщо справа знаходиться в провадженні судді, то старший секретар суду надає заяву про ознайомлення з матеріалами справи головуючому судді, для накладення резолюції. У разі відсутності судді з поважних причин (відпустка, хвороба, відрядження, тощо), розгляд заяви відбувається головою суду. У разі позитивного вирішення порушеного у заяві питання, суддя накладає резолюції на заяві та передає її помічнику судді (а в разі його відсутності – секретарю судового засідання) для виконання. Помічник судді перевіряє справу на предмет доручення до неї усих документів, що надійшли до суду та наявність опису цих документів. Не допускається надання справи для ознайомлення в не підшитому вигляді. Підготовлену для ознайомлення справу помічник судді разом із заявою передає старшому секретарю для здійснення відповідних заходів з ознайомленням справи під підпис.

2.6. Ознайомлення з матеріалами справи проводиться виключно у приміщенні Новотроїцького районного суду  протягом усього робочого часу та у присутності судового розпорядника, на якого відповідно до його посадових обов’язків покладено дану функцію.

Матеріали справи видаються особі для ознайомлення по 1 тому.

2.7. Факт ознайомлення із матеріалами справи (кримінального провадження) фіксується старшим секретарем суду в журналі видачі судових справ шляхом вчинення запису про те, хто і коли ознайомлювався зі справою (матеріалами кримінального провадження).

2.8. Особа, яка одержує справу (матеріали кримінального провадження) для ознайомлення, розписується в журналі видачі справ (матеріалів кримінального провадження) для ознайомлення, де зазначаються дата, година видачі.

2.9. Під час ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) забороняється виносити справи за межі кімнати для ознайомлення зі справами.

2.10. У разі потреби використання власних технічних засобів при ознайомленні з матеріалами судових справ (кримінального провадження) про це необхідно зазначити у заяві про ознайомлення.

2.11. Особа, яка знайомиться зі справою (матеріалами кримінального провадження) має право робити з неї необхідні виписки, знімати копії документів долучених до справи та копії журналу судового засідання при наявності власних технічних засобів.

2.12. Під час ознайомлення із судовою справою (матеріалами кримінального провадження) забороняється вносити будь які зміни в матеріали справи, робити власні помітки на аркушах справи, дописки, виправлення, підкреслення тощо, вилучати та долучати матеріали справи.

2.13. У разі зволікання особи із ознайомленням  зі справою (затягування часу ознайомлення) старший секретар суду повинен звернути увагу на такі дії особи та при повторному випадку затягування часу із ознайомленням зі справою, старший секретар суду доповідає (складає доповідну записку) про це голові суду чи судді в якого знаходиться дана справа в провадженні, який вживає заходи реагування шляхом встановлення особі графіка ознайомлення зі справою.

2.14. Після ознайомлення з матеріалами справи особа робить відмітку на заяві про надання справи для ознайомлення. Яка долучається до матеріалів справи.

2.15. При поверненні справи (матеріалів кримінального провадження) після ознайомлення старший секретар суду повинен ретельно перевірити наявність усіх матеріалів у справі (матеріалах кримінального провадження), зазначити в журналі видачі справ (матеріалів кримінального провадження )  час повернення справи (матеріалів кримінального провадження) та поставити підпис про її отримання. У разі виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження складається акт у двох примірниках, один з яких передається голові суду для вжиття відповідних заходів, а другий долучається до справи (матеріалів кримінального провадження) (Додаток 1).

2.16. За клопотанням осіб, які беруть участь у справі може здійснюватися прослуховування фонограм судового процесу.

2.17. Для ознайомлення осіб, які беруть участь у справі з даними технічного фіксування судового процесу (судового засідання) відповідальною особою суду використовується робоча копія фонограми.

2.18. За клопотанням особи, яка бере участь у справі, відповідно до  розпорядження головуючого, старшим секретарем суду здійснюється повне або часткове роздрукування технічного запису судового засідання за плату встановлену Законом України «Про судовий збір».

 

 

ІІІ. Видача копій судових рішень.

 

3.1. Старший секретар  суду після отримання заяви про видачу копії рішення суду передає заяву судді, в провадженні якого перебуває справа, а в разі якщо справа знаходиться в архіві суду – голові суду.

3.2. У разі позитивного вирішення порушеного у заяві питання,  голова суду, суддя - накладає резолюцію на заяві та передає її старшому секретарю,  помічнику судді (а в разі його відсутності – секретарю судового засідання) для виконання.

3.3 Копія судового рішення має бути позначена як копія і завірена підписами судді та секретаря з проставлянням відбитку гербової печатки суду із зазначенням дати її оформлення або видачі. Також на копії судового рішення робиться відмітка про дату набрання судовим рішенням законної сили.

3.4. У разі якщо судове рішення не набрало законної сили, про це працівником апарату суду зазначається на копії, що видається.

3.5. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п’ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша – скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.

3.6 До копії судового рішення, до якого внесено зміни, обов'язково додається копія ухвали апеляційного (касаційного) суду, яким судове рішення змінено, а також за наявності – копії додаткового рішення, копії ухвал про виправлення описок тощо.

3.7. На вимогу нотаріальних органів, органу Державної реєстраційної служби України, Державної автомобільної інспекції МВС України на копії судового рішення зазначається інформація про те, що оригінал судового рішення знаходиться у матеріалах справи (кримінального провадження).

3.8. Копії судових рішень у справі, які видаються учасникам судового процесу повторно, виготовляються апаратом суду лише після внесення встановленої законодавством плати (судового збору) за виготовлення копії судового рішення.

3.9. Після повернення справ із судів апеляційної чи касаційної інстанції копії судових рішень цих судів видаються судом першої інстанції.

3.10. Видача копій судових рішень по справам здійснюється в канцелярії суду старшим секретарем що п’ятниці з 8-00 години - до 16-00 години.

 3.11. Особа, яка одержала копію судового рішення, повинна надати розписку про її отримання. У разі надіслання копії судового рішення поштою про це зазначається в судовій справі шляхом приєднання копії супровідного листа.

 

ІV. Відповідальність працівників апарату суду та осіб, які ознайомлюються з матеріалами справи (кримінальним провадженням)

 

4.1. За порушення своїх посадових обов’язків, вказаного Порядку працівники апарату суду несуть персональну відповідальність визначену законодавством  України.

4.2. Особи, які одержали матеріали справи (кримінального провадження) для ознайомлення у разі порушення Порядку несуть відповідальність згідно вимог чинного законодавства.

 

 

 

 

Додаток 1

______________________________________

                     (повне найменування суду)

 

 

А К Т

про виявлення пошкоджень

від «___» __________20___р. № ____

___________________________

                   (місце складання)

         Цей акт складено на підставі Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах областей, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Порядку ознайомлення учасників процесу, інших осіб із матеріалами справ, затвердженого рішенням зборів суддів Новотроїцького районного суду від ______________________________________________________________________________   У присутності ________________________(прізвище та ініціали)

Про те, що при перевірці справи (матеріалів кримінального провадження) при поверненні із ознайомлення _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

(виявлені пошкодження)

                                                                                     Підписи