flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Держслужбовці мають стати кар’єристами

20 листопада 2014, 09:54

Найближчим часом на розгляд уряду буде по­дана стратегія реформуван­ня держслужби. Також фактично завершено роботу над новою редакцією проек­тів двох законів «Про держслужбу» та «Про службу в органах місцевого самовря­дування». Система профе­сійного навчання має бути відображена в цих страте­гічних документах. Про це під час проведення щорічної науково-практичної конфе­ренції «Підготовка фахівців у галузі знань «Державне управління»: вимоги до зміс­ту та відповідність сучасним викликам» повідомив голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко.

За його словами, фахівці досягли консенсусу щодо то­го, що держслужба та посада в органах місцевого самовря­дування — це сфера професійної діяльності Вони є складовими публічної служ­би (хоча поки термін «пуб­лічна служба» не використо­вується).

Відповідно до принципів, методів, підходів вищезгада­ні проекти законів співпада­ють на 70%. Йдеться про компетентність управління людськими ресурсами, кад­рову роботу в органах дер­жавної влади, перехід на систему HR, яка передбачає рекрутинг, планування кар’єри і професійне зрос­тання. В Україні має з’яви­тися єдина система підготов­ки та підвищення кваліфіка­ції держслужбовців.

Під час проведення кон­ференції фахівці Національ­ної академії державного уп­равління при Президентові України презентували нову навчальну дисципліну «Прогнозування розвитку тери­торій». Вона розроблена від­повідно до освітньо-професійної програми підготовки магістрів за спеціальністю «Державне управління» в рамках реалізації Проекту міжнародної технічної допо­моги «Розбудова спромож­ності до економічно обґрун­тованого планування роз­витку областей та міст Ук­раїни» (проект РЕОП). Його партнером є Національна академія державного управ­ління при Президентові Ук­раїни.

Цей проект розрахований на 5 років (2010—2015 роки) та впроваджується за фі­нансової підтримки уряду Канади. Його метою є спри­яння стійкому розвитку об­ластей і міст України шля­хом розбудови спроможності місцевої влади в плану­ванні соціально-економічно­го розвитку територій із ви­користанням інструментів кількісного аналізу та прогнозування. Пілотними те­риторіями проекту РЕОП стали Дніпропетровська та Львівська області, а також 6 міст: Львів, Червоноград, Дрогобич, Нікополь, Кривий Ріг та Дніпропетровськ. Ці області та міста завдяки проекту РЕОП мають змогу здійснити комплексний ана­ліз соціально-економічного розвитку на основі резуль­татів економічного, демог­рафічного та бюджетного прогнозування та порів­няльного аналізу.

«Ми збирали дані по міс­тах три роки. Потім склада­ли моделі розвитку до 2017 року по кожному з міст. Ви­вчали, з яких саме галузей може бути конкурентним кожне конкретне місто, які кластери створювати. На­приклад, для Львівської об­ласті була дана рекоменда­ція розвивати туристичний кластер і видавництво, ГГ», — розповів «УК» Тарас Кри­воручко, координатор про­екту РЕОП.

За період реалізації про­екту РЕОП практичних на­вичок набули майже 100 представників органів місце­вого самоврядування та міс­цевих органів державної ви­конавчої влади міст. Тут во­ни вивчають кращий досвід Канади щодо місцевого та регіонального розвитку.

«Урядовий кур’єр» від 13.11.2014 року