flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Херсонський міський суд Херсонської області

Феміда просить розуміння і поваги

23 лютого 2015, 13:10

           Рада суддів України у відкритому листі від­значає, що останнім ча­сом набирає поширення публічне коментування ухвалених судами рішень у вкрай негативному світ­лі. «Висловлювання по­дібного змісту загалом підтримують емоційну напругу населення та все частіше викликають агре­сію, спрямовану на суд­дів. Лунають заклики до фізичної розправи з суд­дями та мають місце ви­падки такої розправи», — йдеться в листі.

            Рада судців також звертає увагу на те, що відкриття кримінальних проваджень щодо суддів за статтею 375 КК Укра­їни (постановлений суд­дею (судцями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або по­станови) набули систем­ного характеру, хоча ці рішення, які правоохо­ронні органи вважають неправосудними, не ска­совані в установленому законом порядку.

«Відповідно до статті 124 Конституції Украї­ни правосуддя в Україні здійснюється виключ­но судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи поса­довими особами, не допускаються.

Відкриваючи кримінальні про­вадження щодо судців за статтею 375 КК України у випадках, коли судові рішення в установленому за­коном порядку не переглядалися або переглядалися та не скасовані, ор­гани прокуратури, ставлячи під сумнів такі судові рішення, які на­були чинності, фактично привласнюють функції судів, що є порушенням Конституції України.

Якщо негативні заяви про діяльність судів ро­блять представники гро­мадськості, це ще можна зрозуміти й виправдати, якщо ж голослівні звину­вачення на адресу суддів, відверту неповагу до суду, суб'єктивну критику, часом з ознаками право­вого нігілізму, судових рішень дозволяють собі представники влади — це неприпустимо в циві­лізованому суспільстві, й виправдань цьому немає.

 Чи про такий правопо­рядок у державі мріяв Майдан? Прикро, але слід визнавати, що в су­довій системі та в суддів­ському середовищі є ба­гато проблем. Присутня й корупційна складова, як, врешті-решт, і за­галом у державі. Маємо ми й недостойних пред­ставників професії, від яких слід позбавлятися без жалю Проте для подолання цих проблем слід оби­рати законний шлях, і в державі існують закон­ні механізми розгляду звинувачень на адресу суддів. Учасник судової справи, який не згоден із ухваленим судом рі­шенням, має право його оскаржити в процесуаль­ному поряд­ку та довести свою право­ту. Будь-яка особа, яка має інформа­цію про вчи­нення суддею злочину, має право звер­нутися з по­відомленням до правоохоронних орга­нів. Кожен, хто вважає, що суддя вчинив дис­циплінарний проступок чи порушив присягу, має право звернутися до компетентних органів — Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції», - резюмується в листі,

( ЮВУ № 6(1023)  14-20 лютого 2015 року)