Рада суддів України у відкритому листі відзначає, що останнім часом набирає поширення публічне коментування ухвалених судами рішень у вкрай негативному світлі. «Висловлювання подібного змісту загалом підтримують емоційну напругу населення та все частіше викликають агресію, спрямовану на суддів. Лунають заклики до фізичної розправи з суддями та мають місце випадки такої розправи», — йдеться в листі.
Рада судців також звертає увагу на те, що відкриття кримінальних проваджень щодо суддів за статтею 375 КК України (постановлений суддею (судцями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) набули системного характеру, хоча ці рішення, які правоохоронні органи вважають неправосудними, не скасовані в установленому законом порядку.
«Відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами, не допускаються.
Відкриваючи кримінальні провадження щодо судців за статтею 375 КК України у випадках, коли судові рішення в установленому законом порядку не переглядалися або переглядалися та не скасовані, органи прокуратури, ставлячи під сумнів такі судові рішення, які набули чинності, фактично привласнюють функції судів, що є порушенням Конституції України.
Якщо негативні заяви про діяльність судів роблять представники громадськості, це ще можна зрозуміти й виправдати, якщо ж голослівні звинувачення на адресу суддів, відверту неповагу до суду, суб'єктивну критику, часом з ознаками правового нігілізму, судових рішень дозволяють собі представники влади — це неприпустимо в цивілізованому суспільстві, й виправдань цьому немає.
Чи про такий правопорядок у державі мріяв Майдан? Прикро, але слід визнавати, що в судовій системі та в суддівському середовищі є багато проблем. Присутня й корупційна складова, як, врешті-решт, і загалом у державі. Маємо ми й недостойних представників професії, від яких слід позбавлятися без жалю Проте для подолання цих проблем слід обирати законний шлях, і в державі існують законні механізми розгляду звинувачень на адресу суддів. Учасник судової справи, який не згоден із ухваленим судом рішенням, має право його оскаржити в процесуальному порядку та довести свою правоту. Будь-яка особа, яка має інформацію про вчинення суддею злочину, має право звернутися з повідомленням до правоохоронних органів. Кожен, хто вважає, що суддя вчинив дисциплінарний проступок чи порушив присягу, має право звернутися до компетентних органів — Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції», - резюмується в листі,
( ЮВУ № 6(1023) 14-20 лютого 2015 року)