Прес-центр судової влади повідомив, що в червні 2016 року відбулося вручення сертифікатів випускникам третього курсу навчання з питань судового адміністрування. Тепер вони зможуть застосувати набуті знання у повсякденній роботі, аби підвищити ефективність здійснення правосуддя.
Випускників третього етапу програми привітав заступник голови Ради суддів України Богдан Моніч, який звернув увагу на те, що вимоги сьогодення до судової влади полягають у тому, щоб суд перетворився на сучасний державний орган, який міг би ефективно надавати послуги у сфері правосуддя, а головною метою програми є навчання керівників апарату судів, їх заступників та працівників Державної судової адміністрації сучасним методам управління судами.
Єфективність та якість надання судових послуг не обмежуються якістю рішення, яке отримують учасники розгляду справи. Якість послуг включає в себе можливість судів своєчасно та ефективно реагувати на складні ситуації в організації своєї роботи, своєчасно виявляти і прогнозувати можливі втрати та ризики, планувати свої дії. Саме тому управління якістю в судових системах є загальною світовою тенденцією останніх десятиліть.
Необхідність такого управління зумовлена тим, що судове адміністрування має спиратися на чітке уявлення про те, наскільки діяльність суду, як організації, відповідає ключовим цінностям та цілям суду в демократичному суспільстві.
Рада суддів України активно впроваджує комплексну систему оцінювання роботи суду. У квітні 2015 року СОРС затверджена як рамкова, а судам рекомендовано застосовувати як окремі модулі, так і всю систему оцінювання роботи суду в цілому.
Вся ця робота не має сенсу без ефективних судових адміністраторів, оскільки комплексне оцінювання роботи суду є лише додатковим інструментом адміністрування.
Прес-служба Новотроїцького районного суду