Не всі у Верховній Раді задоволені появою у найближчому майбутньому приватних виконавців. А тому пропонують ще раз обдумати доцільність змін.
Не вводити інститут приватних виконавців пропонується в проекті «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів» (щодо уточнення дати набрання чинності)» (№5056).
Як зазначили в парламенті, нові правила виконання судових рішень було запроваджено без жодних економічних і соціальних обгрунтувань та без відповідних досліджень.
«Розв’язання проблеми примусового виконання рішень в Україні має розпочинатися з оцінки стану ефективності роботи системи державної виконавчої служби, виявлення та аналізу позитивних та негативних аспектів, установлення передумов та чинників, що сприяють зниженню ефективності цих державних органів», — йдеться у пояснювальній записці до проекту.
Крім цього, на думку розробників акта, держава сама повинна гарантувати обов’язковість виконання судових рішень, у тому числі за допомогою заходів примусу, а делегування таких функцій держави приватним особам не обгрунтоване.
Водночас у проекті не пропонуються якісь конкретні зміни. Єдина правка, передбачена ініціативою, — відстрочення набрання чинності «виконавчим» законом на 5 років. Цей час, очевидно, і заплановано використати на підготовку наступних новацій.
Прес-служба Новотроїцького районного суду