Про це заявила голова НАЗК Наталія Корчак під час виступу у Конституційному Суді по справі за поданням 48 народних депутатів щодо конституційності окремих положень закону «Про запобігання корупції» та статті 366-1 Кримінального кодексу.
«Проаналізувавши положення Закону, які на думку суб’єктів подання суперечать Конституції України, та текст подання, ми не побачили правового обґрунтування оспорюваних положень. Ні в частині публікації конфіденційної інформації про суб’єкта декларування, ні щодо можливого розголошення «лікарської таємниці», ні щодо прямого доступу до інформаційних баз даних, ні в частині порушення принципу рівності та здійснення моніторингу способу життя», — зазначила голова НАЗК.
Вона також зазначила, що Національне агентство звернулося за висновками до провідних юридичних вищих навчальних закладів України. Відповідно до висновків, здійснення моніторингу способу життя суб’єкта декларування ані за змістом, ані за формою не є тотожним слідчим діям, визначеним в КПК.
Нагадаємо, конституційне подання 48 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та статті 366-1 Кримінального кодексу України було подане до Конституційного Суду України ще 30 грудня 2015 року.
22 грудня 2016 року та 16 лютого 2017 Конституційний Суд вже відкладав розгляд справи у зв'язку з нез'явленням представників суб'єктів права на конституційне подання. Однак 14 березня КС продовжив розгляд попри відсутність на засіданні представника Президента. Судді наголосили, що Президент висловлює таким чином неповагу до суду.
Видання «Закон і бізнес» 15.03.2017 року