Про це ідеться у роз'ясненні Національного агентства з питань запобігання корупції.
«Згідно із Законом України «Про запобігання корупції», особи, які не є державними службовцями, посадовими особами місцевого самоврядування, але надають публічні послуги, зокрема нотаріуси, не є суб’єктами декларування. Водночас нотаріуси є суб’єктами, на яких поширюються вимоги та обмеження, передбачені статтями 22, 23, 28 Закону (обмеження щодо виконання службових повноважень чи свого становища, обмеження щодо одержання подарунків, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів). Отже, державні та приватні нотаріуси не належать до суб’єктів декларування та декларації не подають», — говориться у роз'ясненні.
Однак в НАЗК звертають увагу суб’єктів декларування, що відповідно до Закону України «Про нотаріат», державна нотаріальна контора є юридичною особою, яка створюється та реєструється у встановленому законом порядку. Очолює державну нотаріальну контору завідуючий, який призначається із числа осіб, які мають свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
«Згідно із пунктом 3 Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого Рішенням Національного агентства від 11.08.2016 № 3, під «посадовими особами юридичних осіб публічного права» (відповідно до підпункту «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону) слід розуміти працівників юридичних осіб публічного права, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції.
Видання «Закон і бізнес» 15.05.2017 року