у Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ 9-13, ст. 88):
____________________________________________________________________________________________________
а) у частині першій статті 3:
доповнити пунктом 16-2 такого змісту:
"16-2) викривач - фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, звернулася із заявою або повідомленням про корупційне кримінальне правопорушення до органу досудового розслідування";
пункт 25 після слова "заявник" доповнити словами "у тому числі викривач";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________б) статтю 60 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Заявник, який є викривачем, крім передбачених цією статтею прав, має право в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції", отримувати інформацію про стан досудового розслідування, розпочатого за його заявою чи повідомленням.
Інформація надається слідчим або прокурором у строк не більше п’яти днів з моменту подання заяви";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________в) назву глави 9 викласти в такій редакції:
"Глава 9. Відшкодування (компенсація) шкоди у кримінальному провадженні, цивільний позов, виплата винагороди викривачу";
г) главу 9 доповнити статтею 130-1 такого змісту:
"Стаття 130-1. Виплата винагороди викривачу
персональність інформації - інформація, повідомлена викривачем правоохоронному органу, повинна походити від його особистої обізнаності, у тому числі інформація, отримана від третіх осіб, не міститися в публічних звітах, результатах перевірок, матеріалах, дослідженнях, інформаційних повідомленнях тощо органів чи засобів масової інформації, крім випадку, якщо викривач є джерелом такої інформації, а також не бути відомою правоохоронному органу з інших джерел;
важливість інформації - повідомлена викривачем інформація повинна містити фактичні дані, що можуть бути перевірені, і сприяти доказуванню хоча б однієї з обставин вчинення корупційного злочину, передбачених пунктами 1-3, 6 і 7 частини першої статті 91 цього Кодексу.
У разі відсутності хоча б одного із зазначених критеріїв суд приймає вмотивоване рішення про відмову у виплаті винагороди.
1) повідомила про корупційний злочин у рамках угоди у кримінальному провадженні або яка є співучасником корупційного злочину, про який вона повідомила;
2) повідомила про корупційний злочин як викривач, маючи при цьому можливість для здійснення офіційного повідомлення про виявлений злочин у межах реалізації своїх службових повноважень.
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________ґ) статтю 214 доповнити частиною дев’ятою такого змісту:
"9. Слідчий протягом 24 годин з моменту внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань у письмовій формі повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції про початок досудового розслідування за участю викривача, підставу початку досудового розслідування та інші відомості, передбачені частиною п’ятою цієї статті.
Копія зазначеного повідомлення Національному агентству з питань запобігання корупції надається викривачу";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________д) частину другу статті 291 доповнити пунктами 3-1 та 8-1 такого змісту:
"3-1) анкетні відомості викривача (прізвище, ім’я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство)";
"8-1) розмір пропонованої винагороди викривачу";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________е) статтю 352 після частини дев’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
"10. Для забезпечення безпеки викривача його допит в якості свідка проводиться з дотриманням Закону України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві".
У зв’язку з цим частини десяту - п’ятнадцяту вважати відповідно частинами одинадцятою - шістнадцятою;
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________є) частину першу статті 368 доповнити пунктом 7-2 такого змісту:
"7-2) чи є підстави для виплати винагороди викривачу і, якщо так, у якому розмірі та в якому порядку";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________ж) пункт 2 частини четвертої статті 374 після абзацу десятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"рішення про винагороду викривачу".
У зв’язку з цим абзаци одинадцятий - вісімнадцятий вважати відповідно абзацами дванадцятим - дев’ятнадцятим;
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________
з) частину першу статті 393 доповнити пунктом 9-3 такого змісту:
"9-3) викривач - у частині, що стосується його інтересів під час вирішення питання виплати йому винагороди як викривачу";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________и) частину другу статті 535 доповнити абзацом третім такого змісту:
"У разі якщо судове рішення або його частина підлягає виконанню органами державного казначейства, таке виконання здійснюється за процедурою безспірного списання";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., №№ 9-13, ст. 88):
___________________________________________________________________________________________________________1) частину п’яту статті 36 доповнити абзацом другим такого змісту:
"Забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого народним депутатом України, іншим органам досудового розслідування, крім Національного антикорупційного бюро України та центрального апарату Державного бюро розслідувань відповідно до їх підслідності, визначеної цим Кодексом";
18 грудня 2019 року
№ 388-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________2) в абзаці першому частини другої статті 207 слова і цифри "у статті 482" замінити словами і цифрами "у статтях 482 і 482-2";
18 грудня 2019 року
№ 388-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________3) у статті 482:
назву доповнити словами "стосовно судді";
частини другу - четверту виключити;
18 грудня 2019 року
№ 388-IX набрання чинності 01.01.2020 року
4) доповнити статтею 482-2 такого змісту:
"Стаття 482-2. Особливості порядку притягнення до кримінальної відповідальності, затримання, обрання запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій стосовно народного депутата України
Розгляд таких клопотань, крім застосування негласних слідчих (розшукових) дій, здійснюється слідчим суддею, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду.
Такі клопотання розглядаються за обов’язкової участі народного депутата України. Слідчий суддя зобов’язаний завчасно повідомити народного депутата України про розгляд зазначеного клопотання, крім клопотання про застосування негласних слідчих (розшукових) дій або обшуку.
Якщо народний депутат України без поважної причини не прибув на судове засідання або не повідомив про причини своєї відсутності, таке клопотання може розглядатися без участі народного депутата України.
Без дозволу слідчого судді, винесеного на підставі клопотання, погодженого Генеральним прокурором (особою, що виконує обов’язки Генерального прокурора), дозволяється затримання народного депутата України лише у разі, якщо останнього застали під час вчинення або безпосередньо після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, пов’язаного із застосуванням насильства, або такого, що спричинив загибель людини.
Орган або посадові особи, які затримали народного депутата України, повідомили йому про підозру або застосували до нього запобіжний захід, або здійснили інші слідчі дії (крім обшуку та негласних слідчих (розшукових) дій), зобов’язані негайно, але не пізніше 24 години з моменту вчинення таких дій, повідомити про це Голову Верховної Ради України.
У разі вчинення дій, зазначених в абзаці шостому цієї частини, стосовно Голови Верховної Ради України орган або посадові особи зобов’язані негайно, але не пізніше 24 години з моменту вчинення таких дій, повідомити про це Першого заступника Голови Верховної Ради України.
Ухвали за результатами розгляду таких клопотань можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом".
18 грудня 2019 року
№ 388-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________3) у Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
___________________________________________________________________________________________________________а) абзац перший частини першої статті 172 викласти в такій редакції:
"1. Незаконне звільнення працівника з роботи з особистих мотивів чи у зв’язку з повідомленням ним як викривачем про вчинення іншою особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", а також інше грубе порушення законодавства про працю";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________б) примітку до статті 182 викласти в такій редакції:
"Примітка. Істотною шкодою у цій статті, якщо вона полягає у заподіянні матеріальних збитків, вважається така шкода, яка в сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Публічне, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки, повідомлення особою інформації про вчинення кримінального або іншого правопорушення, здійснене з дотриманням вимог закону, не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________
в) статтю 231 доповнити приміткою такого змісту:
"Примітка. Публічне, у тому числі через засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки, повідомлення особою інформації про вчинення кримінального або іншого правопорушення, здійснене з дотриманням вимог закону, не є діями, передбаченими цією статтею, і не тягне за собою кримінальну відповідальність";
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________
У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131):
___________________________________________________________________________________________________________
1) статтю 206 викласти в такій редакції:
"Стаття 206. Протидія законній господарській діяльності
караються штрафом від десяти тисяч до п’ятнадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
караються штрафом від п’ятнадцяти тисяч до двадцяти п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до чотирьох років або без такого.
карається позбавленням волі на строк від шести до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від трьох до п’яти років або без такого та з конфіскацією майна.
Примітка. Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у п’ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
19 грудня 2019 року
№ 402-IX набрання чинності 29.12.2019 року
________________________________________________________________________________________________________________________2) доповнити статтею 240-1 такого змісту:
"Стаття 240-1. Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину
караються штрафом від трьох тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
караються позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.
караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна.
Примітка. Під значним розміром у цій статті слід розуміти вартість бурштину, що у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян";
19 грудня 2019 року
№ 402-IX набрання чинності 29.12.2019 року
________________________________________________________________________________________________________________________3) статтю 254 викласти в такій редакції:
"Стаття 254. Безгосподарське використання земель
карається штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
карається штрафом від семи тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Примітка. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у двісті п’ятдесят і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
У цій статті тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у тисячу і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян".
19 грудня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________ |
"1. Умисне порушення встановленого законом порядку застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини, що спричинило істотну шкоду здоров’ю потерпілого".
20 грудня 2019 року
№ 418-IX набрання чинності 29.12.2019 року
________________________________________________________________________________________________1. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) доповнити статтею 364-2 такого змісту:
"Стаття 364-2. Здійснення народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата України
Умисне здійснення народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради України голосування замість іншого народного депутата України (неособисте голосування) -
карається штрафом від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
19 грудня 2019 року ________________________________________________________________________________________________ |
"1. Суб’єктами права інтелектуальної власності на географічне зазначення є виробники товарів, об’єднання виробників, інші особи, визначені законом".
20 вересня 2019 року ________________________________________________________________________________________________4) у Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44, ст. 356): ________________________________________________________________________________________________а) статтю 94 доповнити частиною другою такого змісту: "2. Захист особистих немайнових прав юридичної особи у зв’язку із завідомо неправдивим повідомленням або неумисним повідомленням недостовірної інформації щодо її уповноваженої (посадової чи службової) особи про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" у порядку, передбаченому цим Законом, здійснюється у такому самому обсязі, що і особистих немайнових прав фізичних осіб"; 17 жовтня 2019 року ________________________________________________________________________________________________б) частину шосту статті 277 доповнити абзацом четвертим такого змісту: "Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок повідомлення викривачем інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" через зовнішні канали повідомлення в порядку, передбаченому Законом України "Про запобігання корупції", має право на відповідь"; 17 жовтня 2019 року ________________________________________________________________________________________________в) частину першу статті 280 викласти в такій редакції: "1. Якщо фізичній особі внаслідок порушення її особистого немайнового права завдано майнової та (або) моральної шкоди, ця шкода підлягає відшкодуванню, крім випадку неумисного повідомлення викривачем недостовірної інформації про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" в порядку, передбаченому зазначеним Законом, яка підлягає спростуванню"; |
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
________________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________________________1) у статті 145:
назву доповнити словами "повідомленням про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій";
у частині першій:
абзац перший доповнити словами "повідомленням про початок здійснення діяльності у сфері телекомунікацій";
в абзаці другому слова "від ста до двохсот" замінити словами "від п’ятисот до однієї тисячі";
в абзаці другому частини другої слова "від двохсот до трьохсот" замінити словами "від однієї тисячі до двох тисяч";
18 вересня 2019 року
№ 102-IX набрання чинності 25.12.2019 року
___________________________________________________________________________________________________________2) у статті 164:
абзац перший частини першої після слів "як суб’єкта господарювання" доповнити словами "або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов’язковість подання такого повідомлення передбачена законом";
доповнити статтю частинами шостою та сьомою такого змісту:
"Надання суб’єктом господарювання недостовірної або не в повному обсязі інформації у повідомленні про початок провадження господарської діяльності, необхідність подання якої встановлена законом для певного виду господарської діяльності, -
тягнуть за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Порушення суб’єктом господарювання встановленого законом строку для подання повідомлення про зміну відомостей, зазначених у повідомленні про початок здійснення господарської діяльності, -
тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
18 вересня 2019 року
№ 102-IX набрання чинності 25.12.2019 року
___________________________________________________________________________________________________________1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
___________________________________________________________________________________________________________
1) абзац перший частини першої статті 156 викласти в такій редакції:
"Роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку";
2 жовтня 2019 року
№ 139-IX набрання чинності 18.12.2019 року
___________________________________________________________________________________________________________2) у статті 163-7:
в абзаці другому частини першої слова "від п’ятисот до тисячі" замінити словами "від однієї тисячі до двох тисяч";
в абзаці другому частини другої слова "від однієї тисячі до двох тисяч" замінити словами "від двох тисяч до п’яти тисяч";
2 жовтня 2019 року
№ 139-IX набрання чинності 18.12.2019 року
__________________________________________________________________________________________________________
3) у статті 164:
в абзаці першому частини першої слова "або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру" замінити словами "або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру";
в абзаці першому частини третьої слова "дозвільному органу" замінити словами "органу ліцензування, дозвільному органу";
доповнити частинами шостою і сьомою такого змісту:
"Порушення ліцензіатом установленого законом строку повідомлення органу ліцензування про зміну відомостей, зазначених у заяві та документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії, -
тягне за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Невиконання ліцензіатом розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов -
тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";
2 жовтня 2019 року
№ 139-IX набрання чинності 18.12.2019 року
__________________________________________________________________________________________________________
4) в абзаці першому частини першої статті 166-8 слова "або з порушенням умов ліцензування" замінити словами "або з порушенням порядку надання фінансових послуг юридичними особами, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але надають окремі фінансові послуги";
2 жовтня 2019 року
№ 139-IX набрання чинності 18.12.2019 року
__________________________________________________________________________________________________________
5) абзац четвертий частини першої статті 166-12 викласти в такій редакції:
"невнесення в установлений законом строк до ліцензійного реєстру відомостей, обов’язкове внесення яких передбачено законодавством у сфері ліцензування";
2 жовтня 2019 року
№ 139-IX набрання чинності 18.12.2019 року
______________________________________________________________________________________________-___________
6) пункт 1 частини першої статті 255 доповнити абзацом такого змісту:
"органів ліцензування (стаття 164 у частині, що стосується правопорушень у галузі господарської діяльності, ліцензії на проведення якої видає відповідний орган ліцензування)".
2 жовтня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________2) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст.1122): ___________________________________________________________________________________________________________ а) у статті 172-8: доповнити частиною другою такого змісту: "Незаконне розголошення або використання в інший спосіб особою у своїх інтересах чи в інтересах іншої фізичної або юридичної особи інформації про викривача, його близьких осіб чи інформації, що може ідентифікувати особу викривача, його близьких осіб, яка стала їй (їм) відома у зв’язку з виконанням службових або інших визначених законом повноважень, - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік"; у примітці: в абзаці першому слова "у цій статті" замінити словами "у частині першій цієї статті"; доповнити абзацом другим такого змісту: "Викривачем визнається особа, зазначена у статті 1 Закону України "Про запобігання корупції"; 17 жовтня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________ б) перше речення частини першої статті 256 після слів "адреси свідків і потерпілих" доповнити словами "прізвище викривача (за його письмовою згодою)"; 17 жовтня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________ в) статтю 257 доповнити частиною п’ятою такого змісту: "У разі участі у справі про адміністративне правопорушення викривача одночасно з надісланням протоколу до суду особа, яка склала протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, надсилає інформацію про особу викривача до Національного агентства з питань запобігання корупції"; 17 жовтня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________ г) статтю 272 доповнити частиною третьою такого змісту: "Викривач є свідком у справах про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією. Викривач має право на збереження конфіденційності інформації стосовно нього під час дачі пояснень по справі"; |
17 жовтня 2019 року
№ 198-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________1) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
___________________________________________________________________________________________________________а) статтю 244-23 виключити;
14 листопада 2019 року
№ 293-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________б) у статті 255:
пункт 1 частини першої доповнити абзацом такого змісту:
"центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову і бюджетну політику (стаття 164-19)";
в абзаці першому частини другої цифри "244-23" виключити;
14 листопада 2019 року
№ 293-IX набрання чинності 01.01.2020 року
___________________________________________________________________________________________________________
3 грудня 2019 року
№ 319-IX набрання чинності 25.12.2019 року
___________________________________________________________________________________________________________1. Кодекс України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) доповнити статтею 172-8-1 такого змісту:
"Стаття 172-8-1. Порушення встановлених законом обмежень після припинення повноважень члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг
Порушення встановлених законом обмежень протягом року з дня припинення повноважень члена Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо укладення трудових договорів (контрактів) або вчинення правочинів у сфері підприємницької діяльності з суб’єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та/або комунальних послуг, діяльність якого ліцензується Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, -
тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
19 грудня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122): 1) доповнити статтею 58-1 такого змісту: "Стаття 58-1. Порушення вимог щодо видобутку корисних копалин Видобування корисних копалин з використанням обладнання, яке не пройшло відповідно до закону обов’язкову сертифікацію, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу на громадян і посадових осіб від трьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян"; 19 грудня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________ 2) частину першу статті 239 після цифр "58" доповнити цифрами "58-1". 19 грудня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________1. Розділ XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., №№ 44-48, ст. 552) доповнити пунктом 9-5 такого змісту: "9-5. Установити, що: вчинення порушень митних правил, передбачених частинами п’ятою та шостою статті 470 цього Кодексу, виявлених у період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті; вчинення порушень митних правил, передбачених частинами п’ятою та шостою статті 481 цього Кодексу, виявлених у період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті".
|
7) частину другу статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) доповнити абзацом третім такого змісту:
"У справах щодо застосування суб’єктом владних повноважень чи створення ним загрози застосування негативних заходів впливу до позивача (звільнення, примушування до звільнення, притягнення до дисциплінарної відповідальності, переведення, атестація, зміна умов праці, відмова в призначенні на вищу посаду, зменшення розміру заробітної плати тощо) у зв’язку з повідомленням ним або його близькими особами про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" іншою особою обов’язок доказування, що прийняті рішення, вчинені дії є правомірними і не були мотивовані діями позивача чи його близьких осіб щодо здійснення цього повідомлення, покладається на відповідача";
17 жовтня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________3. Частини третю і четверту статті 55 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) викласти в такій редакції: "3. Юридична особа незалежно від порядку її створення, суб’єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, беруть участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи, суб’єкта владних повноважень), або через представника. 18 грудня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________2. Частину третю статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) доповнити пунктами 6 і 7 такого змісту: "6) зупинення рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо встановлення державних регульованих цін (тарифів) на ринку електричної енергії та природного газу, затвердження методик (порядків) їх встановлення (формування, розрахунку); 7) зупинення рішення Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, встановлення заборони Кабінету Міністрів України призначати на посаду члена (членів) Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, відповідно до Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг". 19 грудня 2019 року ___________________________________________________________________________________________________________1. У статті 160 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 18-22, ст. 144): 1) частину другу викласти в такій редакції: "2. Умови використання географічного зазначення у сфері господарювання визначаються законом"; 2) частину третю виключити.
|
Прес-служба Новотроїцького районного суду